وبلاگ

پارک جنگلی کیاشهر

پارک جنگلی کیاشهر یکی از مهم ترین مکان های تفریحی برای گردشگران می باشد.معرفی :

در جنوب دریای خزر در استان گیلان، جایی که رودخانه خروشان سپیدرود در بندر کیاشهر به این دریا می پیوندد؛ جنگلی کوچک اما دیدنی خودنمایی می کند.

این محدوده جنگلی ۱۸ هکتاری در داخل شهر ساحلی بندر کیاشهر، امروزه به پارک جنگلی تبدیل شده است که به دلیل قرارگیری در کنار مرداب طبیعی، پل چوبی و ساحل دریا منظره ای جذاب و دلپذیر را خلق کرده که در گیلان بسیار کمیاب و چه بسا در خاورمیانه بی همتا و در دنیا کم نظیر است و مسافران و گردشگران می توانند ساعاتی خوش را در آن بگذرانند.

قرار داشتن پل چوبی کیاشهر و رود پر آب و خروشان سفید رود در کنار این پارک زیبایی آن را دو چندان کرده است و شما میتوانید پس از گشت و گذار در این منطقه سری هم به پل چوبی و این رود بزنید.

بندر کیاشهر که نام قدیمی آن بندر فرحناز بوده است؛ یکی از شهرهای ساحلی استان گیلان و بخشی از شهرستان آستانه اشرفیه است که طبیعتی بکر دارد.

پوشش گیاهی پارک جنگلی کیاشهر عمدتا از درختان توسکای ساحلی تشکیل شده که تقریبا به طور خالص و یکنواخت در سطح پارک در مجاورت جاده و مزارع برنج قرار دارند.

گیاهان بالا رونده با ساقه های در هم پیچیده در برخی از نقاط آن ضمن ایجاد زیبایی وحشی، نمایی چشم نواز از این جنگل طبیعی را خلق کرده است.

جایگاه پارک :

این پارک از شمال به ساحل کیاشهر، از جنوب به بافت شهری، از شرق به دهکده ساحلی و از غرب به نهالستان کیاشهر منتهی می شود.

طرح درآمدزایی پارک جنگلی کیاشهر :

در سال های اخیر لزوم توجه به گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا و سالم اهمیت پارک جنگلی بندر کیاشهر و احیای خط ساحلی دریای خزر را در استان گیلان بیش از پیش نمایان ساخته است.

از سال ۱۳۸۲ برنامه ریزی های وسیعی برای ایجاد گردشگری در این منطقه به طور جدی پیگیری شده و مدیریت جدید شهرداری با همکاری شورای اسلامی طرحی جامع برای ساماندهی ارائه داد تا این محدوده طبیعی را برای استفاده گردشگران آماده سازد و امکاناتی از قبیل تجهیزات رفاهی، سرویس بهداشتی ، نمازخانه ، مکان های اقامتی ( کمپینگ موقت ) ، پارکینگ عمومی ، فضاهای بازی کودکان، ساختمان بازی های رایانه ای، زمین ورزشی روباز، مرکز فرهنگی و سالن اجتماعات به این پارک جنگلی اضافه شد.

این پارک در تمامی فصول به روی گردشگران باز بوده ولی در صورتی که قصد سفر به این منطقه را دارید؛ بهتر است ابتدا هواشناسی این شهر را بررسی کنید.

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ملک ها را مقایسه کنید

مقایسه (0)