وبلاگ

جاذبه های گردشگری بندر انزلی

مکان های دیدنی بندر انزلی

این بندر زیبا و توریستی در استان گیلان واقع‌ شده است. در قسمت شمالی این شهر دریای خزر، در بخش شرقی خوشکبیجار و در جنوب آن تالاب جهانی انزلی قرار دارد. شایان‌ذکر است در قسمت غربی این شهر نیز رضوانشهر قرارگرفته است.
جاهای دیدنی بندر انزلی آنقدر متنوع است و سبک معماری خاص و متفاوتی دارد که می‌تواند یکی از بهترین انتخاب های شما برای سفر به شمال کشور باشد. اگر قصد سفر به این بندر زیبا را دارید با ادامه ی مقاله با ما همراه شوید تا شما را با اطلاعات سفر، رزرو هتل در بندر انزلی و جاذبه های آن بیشتر آشنا کنیم.

غذاهای سنتی بندرانزلی
غذاهای سنتی بندرانزلی

غذاهای شمالی، از محبوب ترین و پرطرفدارترین غذاهای محلی و سنتی کشور هستند. از خوشمزه‌ ترین و معروف‌ترین غذاهای مختص این شهر می‌توان به ترشه کباب و فسنجان اشاره کرد. کال کباب، باقالی قاتق، سیرقلیه، ترشه شامی و انواع کباب های – ازون برون و ماهی سفید نیز برخی از غذاهای لذیذ و خوشمزه این بندر میباشد.

رستوران ها

بهترین رستوران های این بندر رستوران هتل دلفین، رستوران بهشت تالاب، رستوران دریایی نیلوفر آبی و رستوران تی نان تی کباب می باشد.

کافه گردی بندرانزلیکافه ها

بهترین کافه های این شهر عبارت است از کافه راش، کافه آرلا، کافه‌ رستوران دهکده ساحلی، کافه سنتی گیلوا، کافی شاپ هتل دلفین و کافه روگا بهترین منوی ممکن در سطح شهر را در اختیار شما قرار می دهند.

سوغات بندر انزلیسوغاتی های مخصوص این شهر

اگر فقط قصد خرید و گشت و گذار در مراکز خرید این شهر را دارید توصیه ی ما به شما رفتن به منطقه آزاد انزلی است؛ اما اگر مایل به خرید سوغاتی برای خود و اقوام هستید بازارهای قدیمی این شهر نظیر شنبه‌ بازار، بازار کاسپین، بازار گیلار و بازار ساحلی از بهترین مناطقی هستند که می‌توانید سوغاتی‌های مختص به این شهر را با بهترین کیفت ممکن تهیه کنید.
بهترین سوغاتی های بندرانزلی : سبزی‌های محلی، سیرترشی، زیتون، انواع ماهی ها و رشته‌خشکار هستند که همه ی این ها را در شنبه‌ بازار می‌توان یافت.

خدمات درمانی و سلامت

متأسفانه این شهر تنها دارای یک بیمارستان دولتی به نام، بیمارستان شهید بهشتی است. از داروخانه های بندرانزلی هم می‌توان به داروخانه ی دکتر ماشینچی، داروخانه ی شبانه‌ روزی غازیان، داروخانه ی دکتر صمتی، داروخانه‌ی دکتر پور عباس و داروخانه ی دکتر میر قاسمی اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری بندرانزلی

بندرانزلی مکان های دیدنی بسیاری دارد. به شما پیشنهاد می کنیم، درصورتی‌ که به‌ قصد سفر به استان گیلان دارید حتماً از جاذبه‌های گردشگری این شهر دیدن نمایید. مهم ترین جاذبه‌ی این شهر تالاب بین المللی این شهر است که محل طبیعی زندگی گونه های مختلف جانوری است.
پل غازیان که در زمان ساخت از پیشرفته ترین و خاص ترین پل های متحرک جهان بوده است، مناره‌ی انزلی یا برج ساعت ، پیست کارتینگ که یکی از پیست های پرپیچ‌ وخم و هیجانی است، کشتی میرزا کوچک خان، کاخ میان پشته، بلوار ساحلی، کاخ‌موزه‌ی شاه و دهکده ساحلی از جاذبه های گردشگری بندر انزلی است.

۱- برج ساعت (مناره)

 

۲- مرداب انزلی
۳- کاخ‌موزه‌ی شاه (موزه‌ی نظامی)
۴- بلوار ساحلی بندانزلی

۵- پارک ملی بوجاق

۶- ساحل حاجی بکنده

۷- جنگل فتاتو

۸ -آکواریوم و باغ پرندگان منطقه آزاد انزلی

۹- ساحل مروارید در انزلی

۱۰- تفریحات دریایی در منطقه آزاد انزلی

۱۱- باشگاه اسب سواری در منطقه آزاد انزلی

 

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ملک ها را مقایسه کنید

مقایسه (0)